endokan bir uao dojosudur


Mustafa Aygün (1963- )

Mustafa Aygün (1963- )

7. Dan

1963 yılında Yugoslavya’da (bugünkü Karadağ) dünyaya gelen Mustafa Aygün, 1983 senesinde Kenji Kumagai ile Aikido çalışmaya başlar. 1985 senesine gelindiğinde Türkiye’nin siyah kuşaklı ilk iki aikidocusundan biri olan Mustafa Aygün, Kenji Kumagai ile olan bağını hocasının Japonya’ya dönmesinden sonra da sürdürür; Japonya’ya gider ve bir süre hocasının yanında kalır.

Türkiye’de Aikido’nun neredeyse hiç tanınmadığı 1989 senesinde Japonya’dan dönen Mustafa Aygün, İstanbul’un en tanınmış spor salonlarında Aikido öğretmeye başlar.

Geçen zaman zarfında Japonya ve Avrupa’dan pek çok üst düzey hocayı Türkiye’ye getiren ve seminerler düzenleyen Mustafa Aygün, Makedonya, Lübnan, Mısır, İran ve Kıbrıs’taki çalışmalarının yanısıra aslen yurtiçinde 600’den fazla öğrencisiyle İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kırıkkale, Konya, Kayseri, Adana, Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Muğla ve Isparta illerindeki dojolarında, başında bulunduğu Uluslararası Aikido Organizasyonu (UAO – United Aikido Organisation) çatısı altında Aikido öğretmeye devam etmektedir.

Ayrıntılı Bilgi için: https://www.unitedaikido.org/

 

 
Adres : Farabi Sokak No:17 Çankaya, Ankara Telefon : +90 312 428 6670 - Tüm Hakları Saklıdır 2022©