endokan bir uao dojosudur


EndoKan artık kablosuz

TTNet WiNet hizmeti sayesinde EndoKan Dojomuz artık kablosuz internet erişimi dahilindedir. Nasıl bağlanabileceğinizi görmek için tıklayın

Halihazırda ADSL üyeliğiniz varsa (ev veya işyerinizde), TTNet abone numaranız ve şifrenizle salonda internete erişebilirsinz, üyeliğiniz yoksa kredi kartınızla kontör satın alabilir, artan kısmını herhangi başka WiNet noktasında kullanabilirsiniz.

Diğer WiNet noktalarını bulmak için tıklayın

 

25 Temmuz 2009 - UAO Ankara/Kayseri Kyu Sınavı

2009/07 Ankara ve Kayseri Dojoları Kyu Sınavı EndoKan Dojo'da yapıldı. Yapılan sınavda:

5. Kyu: Esra ÖNEN, Burak AKSU, Muhammet Seyfullah DEMİR, Ahmet DAŞTEMİR

3. Kyu: Dinçkan HARPUT oldular.

Tebrik ederiz.

 

Kumagai Şihan Türkiye

Türk Aikidosunun kurucusu, hocası Kumagai Şihan Ekim sonu veya Kasım başı Türkiye’de olacaktır. Yetiştirdiği öğrencileri ve onların öğrencileri ile bir araya gelecek olan Kumagai Şihan görkemli bir seminer organizasyonu ile ağırlanacak.

Kumagai Şihan ilerleyen yaşına rağmen halen öğrencilerine destek vermek için büyük emek harcamaktadır. Direk ders verdiği ve yetiştirdiği öğrencilerinin de Kumagai Şihan’a olan bağlılığı aradan geçen yaklaşık 30 yıla rağmen hiç eksilmeden sürmektedir.

 

VuŞu Federasyonu Aikido Kyu Denklikleri

Vu-Şu Federasyonu Aikido denklik sınavı için bu yılın sonuna kadar süre vardır. Ancak yıl sonuna kalmadan denklik yaptırmak isteyen arkadaşlarımızın lisans ve federasyon kimlik belgelerini hazırlatarak bir an once dojo sorumlularına başvurmaları gerekmektedir.

1. Kyu seviyesindeki aikidoka konuya özellikle ilgi göstermelidir. Lisanslar ferdi olarak çıkarılacaktır. Federasyon kimlik defteri (kırmızı kaplı olan) federasyondan temin edilecektir.

Kimlikler ve federasyon prosedürleri hakkında detaylı bilgi için:

Emre AKÇAOĞLU: +90 533 922 8707

Mihrican AKYOL: +90 530 668 5350

 

28 Haziran 2009 - Vuşu Federasyonu 1. Olağan Toplantısı yapıldı

Özerk olduktan sonra ilk Olağan Toplantısını yapan Vuşu Federasyonu aynı zamanda ilk özerk başkanını da seçti.

Aikido'nun da bağlı olduğu bu Federasyonun ilk toplantısı her yönü ile bir örnek oldu. Tamamen demokratik ve tarafların birbirlerine saygı ve sevgi ile hitap ettiği ve hiç bir sorunun yaşanmadığı ilk Olağan Genel Kurul'da, bir önceki dönem de başkanlık yapmış olan Ebubekir HOCAOĞLU tekrar başkanlığa seçildi. Kendisine başarılar diliyor, tebrik ediyoruz.

 

27 Haziran 2009 - UAO Ankara/Kırıkkale Kyu Sınavı

2009/06 UAO Ankara ve Kırıkkale Dojoları Kyu sınavı EndoKan Dojo'da yapıldı. Sınavı, 'Vuşu Federasyonu Başkanlık Seçimi'ni izlemek üzere Ankara'da olan Mustafa hoca yaptı. Yapılan sınav sonunda:

EndoKan Dojo'dan


Fulya Burçin ERTÜR 2. Kyu

Mehmet Arif YORGANCILAR 4. Kyu

Kırıkkale Dojo'dan


Adnan Şahin KARACA 3. Kyu

Ali DOĞAN 3. Kyu

Ahmet YANIK 5. Kyu oldular. Tebrik ederiz.

 

27 Haziran 2009 - Yaşar Kaptan BAŞARAN EndoKan'da

GSGM üst düzey yöneticisi ve eski Federasyon Başkanımız Yaşar Kaptan BAŞARAN EndoKan Dojomuzu ziyaret etti ve tavsiyelerde bulundu. Çok sıcak bir havada geçen ziyareti sonunda kıymetli tecrübelerinden faydalandığımız BAŞARAN, yeni salonumuzdan hayırlı olması dilekleri ile ayrıldı.

 

27 Haziran 2009 - Mustafa Aygün ve Yalçın Yenice EndoKan'da

Mustafa hoca, Yalçın YENİCE hoca ile hafta sonu Ankara'daydı. Özerk Vuşu Federasyonu'nun ilk Olağan Toplantısı'nı izlemek için Ankara'ya gelince salonumuzu da ziyaret ettiler.

 

21 Haziran 2009 - Yaza Merhaba Partisi

Bu sene 5. sini yaptığımız 'Yaza Merhaba Partisi'ne katılım geçen yıllardan fazla oldu. Mustafa hoca her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul'dan günübirlik gelip bizleri mutlu etti. Yeni aktivitemiz olan 'tandem çuval yarışı'nın galipleri Mutlu ve Cem oldular. Tüm fotoğraflar için tıklayınız

 

10 Haziran 2009 - EndoKan Salonu

3 haftalık uğraş sonunda tüm incelemelerden geçen salonumuzun ruhsatı alınmış bulunmaktadır. 'Ankara Aikido Gençlik ve Spor Kulübü'müz artık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü nezdinde geçerli olan salonumuzda çalışmalarını sürdürecek.

 

30 Mayıs 2009 - UAO Ankara Kyu Sınavı

2009/05 UAO Ankara Kyu Sınavı EndoKan Dojo'da yapıldı. Saat 18:00 de başlayan sınavda

Ertuğ DEMİRTAŞ - 2 Kyu

Hasan ARSLAN - 5 Kyu oldular.

Tebrik ederiz.

 

24 Mayıs 2009 - UAO Konya Kyu Sınavı

2009/05 UAO Konya Kyu Sınavı Pazar günü saat 13:00 de başlayan dersin ardından yapıldı.

 

3 Mayıs 2009 - Mustafa Hoca EndoKan Dojonun Resmi Açılışını Yaptı

Mustafa hoca, Farabi Sokak No. 17 deki EndoKan dojomuzun resmi açılışını yaptı. Diğer illerden de gelen aikidokanın katılımı ile yapılan oldukça kalabalık bir dersin ardından salonda küçük de bir parti yapıldı.

 

28 Nisan 2009 - EndoKan Dojo

4 hafta süren inşaattan sonra salonumuzda ilk dersi 24 kişinin katılımı ile yaptık.

 
 
Adres : Farabi Sokak No:17 Çankaya, Ankara Telefon : +90 312 428 6670 - Tüm Hakları Saklıdır 2024©